Projeksiyon Perdeleri

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Projeksiyon Perdeleri

Okulda, işyerinde veya ofislerde sunum yapıldığı sırada mutlaka olması gerekenler arasında projeksiyon cihazlarının da yer aldığını görebiliyoruz. Projeksiyon cihazları bir görüntüleme cihazıdır ve bilgisayar ekranında yer alan görüntüyü duvara ya da herhangi bir panoya yansıtma konusunda size yardımcı olur. Projeksiyon cihazlarının çalışma prensipleri arasında LCD teknolojisi yer almaktadır. Projeksiyon cihazı görüntüyü yansıtacağı sırada projeksiyon perdesi denilen bir ürüne yansıtmaktadır. Bu yüzden projeksiyon perdelerinin en az projeksiyon cihazları kadar büyük bir öneme sahip olduğunu ve projeksiyon cihazı alanda herkesin bu perdeleri de alması gerektiğini söyleyebiliriz. Projeksiyon cihazından yansıtılan görüntü projeksiyon perdelerinde en net şekilde ortaya çıkacak ve görünecektir. Özellikle önemli konular anlatıldığı sırada bu perdelerin çok işe yarayacağını söyleyebiliriz.

Projeksiyon Perdelerinin Özellikleri

Günümüzde projeksiyon perdeleri çok değişik boyutlara sahip olarak üretilebilmektedir. Aynı zamanda motorlu, ayaklı veya storlu olmak üzere farklı türlerinin de olduğunu görebilirsiniz. Storlu projeksiyon perdeleri kullanılacağı sırada bu perdeler bulundukları yere sabitlenerek kullanılmaktadır. Küçük toplantı salonlarında ve sürekli projeksiyon üzerinden ders anlatılan sınıflarda bu modellere sahip olan perdelerin kullanıldığını görebiliyoruz. Aynı zamanda kullanımları çok kolaydır ve en az yere sahip olan perdelerin içerisinde yer almaktadır. Bu yüzden ergonomik bir tasarım olduğunu da söyleyebiliriz. Eğer projeksiyon perdenizi kullanacağınız oda büyük ve yansıtmanız gereken görüntüler de büyükse motorlu projeksiyon perdelerini tercih etmeniz gerekmektedir. Fakat sürekli farklı yerlerde sunum yapıyor ve sunum malzemelerinizi kendiniz götürüyorsanız bu evrede ayaklı projeksiyon perdelerini kullanmanız sizin için daha uygun olacaktır. Bu projeksiyon perdelerini her türlü alanda çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Projeksiyon Cihazı Seçimi

Projeksiyon perdesi seçimi sırasında bunu en fazla etkileyecek olan faktör bu aletleri kullanacağınız projeksiyon cihazlarıdır. Çünkü kullandığınız projeksiyon cihazınızda LCD veya DLP özelliklerinin bulunması almak istediğiniz perdenin özelliklerini birebir şekilde etkileme özelliğine sahiptir. LCD projeksiyon cihazlarını kullanan kişilerin gri rengine yakın olan mat tonlarda perdeleri seçmesi görüntünün kalitesi için son derece önemli bir ayrıntıdır. Bu şekilde perdenin kenarında oluşma ihtimali olan görüntü kirliliğinden kurtulmanız sağlanır. Saf beyaz perdelerde bu kirlilik oluşma ihtimali varken mat renkli gri tonlarındaki perdelerde bu tarz bir durumla karşılaşmazsınız. Görüntü kalitesinde ciddi artışlar elde etmek istiyorsanız size gelen ışığı arka tarafa yansıtmayacak olan kalınlıkta perdeleri tercih edebilirsiniz. Görüntüleme cihazlarından tam performans alarak sunumlarını yapmak isteyen kişiler kontrast düzeyini artırma özelliğine sahip olan, cam elyaflı ve gain oranı yüksek olan perdeleri tercih etmelidir. En önemli nokta ise projeksiyon cihazınızı yerleştirdiğiniz odanın fiziksel özelliklerini baz alarak bir perde seçimi yapmış olmanızdır. Projeksiyon cihazı alacağınız zaman bütçenize göre bir ürün seçmelisiniz. Ürünlerin özelliklerine göre fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Sitemizde sizler için en uygun olan ve en kaliteli projeksiyon cihazlarını sunuyoruz.

Lütfen bekleyiniz…

Ürününüz Sepete Eklenmiştir.


Alışverişe Devam Et
Sepete git