Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Para Sayma ve Sahte Para Makineleri

Para saymak ve sahte parayı ayırt etmek için kullanılan makinelerin işlevleri kısıtlı görünse de, aslında iyi bir teknolojinin sonucu olduğunu söyleyebiliriz. Makinenin türüne göre ufak oynamalar olsa da saliseler içinde paranın durumu hakkında bizlere bilgi vermektedir. Makinede yer alan hazneye kâğıt para ya da paraları koyduktan sona kısa sürede sayım işlemi yapılmakta veya sahte paranın ayırdı yapılmaktadır. Komplike bir makine sistemine sahip olduğu için de hata payı yok denecek kadar az diyebiliriz. Aynı zamanda, kısa sürede işlemlerinizi halletmeniz için de bu özelliği önemlidir. Fiyat skalası, sahip olduğu başarı oranı, hata bildirim fonksiyonu, yoğunluk ayarı, ikaz fonksiyonu gibi etkenlere göre değişiyor. Garanti süresi ise genel olarak 24 ay şeklindedir.

Para Sayma Makinesi Nasıl Çalışır?

Öncelikle makinenin çalışmak için esas enerji kaynağı elektriktir. Elektrik akımı sağlandıktan sonra, makinenin ana kartına gerekli bildirimler iletilir, böylece sağlanan akım sayesinde işlemci de aktif hale gelir. Para sayma makinesi hakkında en çok merak edilenlerden biri, paranın nasıl algılandığı ile ilgilidir. Parayı koyduğumuz haznenin yan kısımlarında, plastik kısım olarak da bahsedebiliriz, sensörler bulunmaktadır. Buradaki gözler aracılığıyla, kızılötesi ışının da etkisiyle paranın miktarı hesaplanır. Aynı zamanda banknotların kaçar ve ne miktarda olduğunu da cihazın ekranında yazar. Makine de, bu sayma işlemi sonrasında, size belirtmiş olduğumuz ana kart- işlemci döngüsünü gerçekleştirir. İçerisinde bulunan kızılötesi sinyaller sayesinde, alıcı sensörler daha açık konumda olur. Cihazı bir hafızası olduğu için bünyesinde kayıtlar yer alabiliyor, aynı zamanda sonrasında tekrar bildirime geçer.

Sahte Para Kontrol Makineleri Nasıl Çalışır?

Sahte para ayırt etme makineleri, para sayma makinesinde olduğu gibi aynı ileri teknoloji ile beraber üretilmiştir. CIS sistemlerini daha önce duyduysanız, sahte para makinelerinin sistemini de az çok anlamışsınızdır. Bu sistem sayesinde, çift taraflı tarama yapılır ve paranın her iki açısından da bakıldığı için kolayca tespit yapılır. Para sayma makinesinde olduğu gibi, ana bölüm ve işlemci üzerinden işlemler yürütülüyor. Güçlü işlemcileri sayesinde uzun sürede hata payı %0 olacak şekilde hizmet sağlamaktadır. Para sayma makinelerinde toplu para kontrolü yapılır, miktarı söylenirken, paranın sahte olup olmadığı konusunda tekli kontrol gerçekleştirilmektedir. Para Sayma ve Sahte Para Makinelerinin Kullanım Alanları Kurumsal ya da kamusal alanlarda işi olan birçok kişinin bu cihazları gördüğüne eminim. Özellikle mağazacılık, kurumsal işletmeler, kamu kuruluşları, bankalar ve birçok yerde daha para sayma makinelerini görebilirsiniz. Yüklü bir miktarda ödeme yaparsanız büyük ihtimalle her iki için de dolabilir kontenjan. Para sayımı ise, çoklu ödemelerin yapıldığı özellikle banka gişesi gibi alanlarda sıklıkla yardımcı olunmaktadır. Özelliklerine ve sahip olduğu imkânlara göre değerlendirme yapıp makine kullanımını tamamlayabilirsiniz.

Lütfen bekleyiniz…

Ürününüz Sepete Eklenmiştir.


Alışverişe Devam Et
Sepete git