Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

IP Telefonlar

IP telefonlar, özellikle büyük çaplı işyeri ve ofislerde kullanımı ile karşımıza çıkan, kısaca tanımlamak gerekirse internet tabanlı telefon olarak adlandırılabiliriz. İnternet temeline dayanarak bir iletişim sistemi sunar. Bunun için bazı operatör firmalarının da kampanyaları olduğunu söyleyebiliriz. IP protokolüne sahip her hat üzerinden bu telefonlar kullanılmaktadır. Daha net bir şekilde anlatmak gerekirse, IP telefonların sistemi var olan telefon altyapısı ile internet altyapısının birleşiminden ortaya çıkan bir yöntemdir ve telefon hattı sistemi üzerinden değil, internet verileri üzerinden ses dijital şekle dönüştürülerek karşı tarafa aktarılır. Bu da özellikle büyük çaptaki kurum ve kuruluşlar için avantaj demektir. Maliyet açısından da bu kurumlara yarar sağladığı da gözlemlenmiştir.

IP Telefon Çeşitleri

Aktarım şebekesine göre IP telefonlar farklı şekillerde kategorilere ayrılmaktadır. En çok kullanılan modeli, masaüstü görünümünde olan standart IP telefonudur. Büyük çaplı bir iş alanında görmüş olmanız muhtemel. Bununla beraber, bu teknolojinin en son versiyonlarından biri olan görüntülü konuşma imkanı sunan görüntülü IP telefonlar da bu çeşitlerden biri. Diğer çeşitlere göre daha küçük bir boyutu ve ekranı olan soft phone’lar da free kullanım için idealdir. Bahsettiğimiz tüm telefon çeşitlerini gerekli sistemi bilgisayara kurduktan sonra kolayca kullanabiliyorsunuz. Son çeşit ise, IP Dect kablosuz telefon. Bu IP telefon türünde, standart IP cihazındaki özellikler bulunuyor fakat ekstra olarak kablosuz sistemi bulunmaktadır.

IP Telefon Özellikleri

Seçmiş olduğunuz kategori ve o kategori içerisinde yer alan cihaza göre telefon özellikleri değişebilir. Fakat günümüzde sıklıkla tercih edilen IP telefonların belli başlı ortak özellikleri bulunmaktadır. Güvenli iletişi kurmanıza olanak tanır, iletişiminiz sırasında herhangi bir sorun oluşmamasını sağlar. Gelişmiş çağrı yönetim özelliği, etkili kurulum hizmeti ve güncellemelerinin devamlı yapılması, POE desteği, USB port ya da USB dongle aracılığıyla bluetooth kullanım olanağı, cihaza göre farklı boyutlarda gigabit desteğinin olması gibi birçok özellikten bahsedebiliriz. Ekran ve dokunmatik özelliği de önemli. Yanı sıra, görüntülü arama için uygun olan IP telefonlarda ekran daha büyük olabiliyor. HD hoparlör, HD ahize gibi iletişiminizin daha iyi olmasını sağlayacaktır.

IP Telefonların Kullanım Alanları

IP telefonlar birçok sektörde kolaylık sağladığı için kullanılmaktadır. Aynı zamanda IP santralleri daha az maliyetli olmasından dolayı da büyük çaplı işyeri, kurum ve kuruluşlar için son derece idealdir. Buna yalnızca özel sektör değil, kamu daireleri de dahil. Hastanelerde, bankalarda, okul ve kampüslerde, devlet dairelerinde, büyük hotellerde, plaza ve holdinglerde kullanımına rastlamak oldukça olağan. Alanları yalnızca bu şekilde sınırlandırmak doğru olmaz. Bu nedenle geniş çaplı hizmet veren büyük kurumları çoğu için IP telefon varlığından söz edebiliriz. Tabii bazen, orta- küçük çaplı ofislerde ve KOBİ’lerde de IP telefon kullanımı uygun olabiliyor.

Lütfen bekleyiniz…

Ürününüz Sepete Eklenmiştir.


Alışverişe Devam Et
Sepete git