HP Toner

5 Ürün

5 Ürün

HP Toner

HP, yazıcı/ tarayıcı cihazları denilince akla ilk gelen kaliteli markalardan biridir. Lazer yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılar, nokta vuruşlu yazıcılar gibi birçok cihaz türü bulunuyor. Bu cihazlara uygun olarak da farklı toner çeşitleri bulunmaktadır. Tonerler toz ve likit şekildedir. Kartuş ise, tonerin haznesi olarak adlandırabileceğimiz bir yazıcı parçasıdır. İki kavram genellikle karıştırılmakla beraber, aslında iç içe iki farklı parçadır. Bununla beraber, kartuşla beraber toner satıldığı gibi, ayrıca da toner satın alabiliyorsunuz. Lazer yazıcılar için genellikle toz toner kullanımına uygunken, püskürteli yazıcılarda likit toner kullanılmaktadır.

Toz tonerler, içerisinde karbon, polimer, reçine gibi maddeler içermektedir. Yapısına göre, fiyatları da artmaktadır. HP gibi kaliteli markalardan alındığı takdirde en iyi sonucu elde edebilirsiniz. İçeriğin kaliteli olması aynı şekilde baskı kalitesini de artırmaktadır. Buna göre, baskı sayısı ve gramajı da artış gösterebilir. Tabii, tüm bunların orijinal ürünler için geçerli olduğunu belirtmek şart. Yan sanayi ve muadil ürünlerden aynı sonucu alamayabilirsiniz. Bunun en önemli nedenlerinden biri de belirtildiği üzere içeriğin uyuşmaması. Yanı sıra, ürünün orijinal olması önemli olduğu kadar, yazıcınızın modeli ile uyuşması da önemlidir. HP yazıcının alt ya da üst modeline ait bir kartuş ya da toner olması, ürünün çalışma düzenini etkileyebilir.

HP toner fiyatları, bu alanda bilinen iyi markalardan biri olduğu ve çok modeli bulunduğu için, diğer markalara göre çok daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Tabii yine de diğer markalardan çok da farklı değil. Kartuş içerisinde satılıp satılmadığına göre değişiyor. Kartuşlu olanlar tahmin edilebileceği üzere, yalnızca toner satışlarına göre daha yüksek fiyatlara sahip olabiliyor. Bununla beraber, modelin kullandığı özel bir kartuş ya da toner varsa da fiyat değişiklik gösterecektir. HP cihazınızın modelini yazdıktan sonra karşınıza uyumlu tonerlerden istediğinizi seçebilirsiniz. Toner seçeneklerinin haricinde, yazıcınızda bulunan kısımdan modelini de kontrol edebilirsiniz.

Tonerlerinizi, HP yazıcınıza takarken, kullanım kılavuzundan yararlanabileceğiniz gibi, destek hattını da kullanabilirsiniz. Cihaza yerleştirme sırasında, yazıcınızın prize bağlı olmadığından emin olmalısınız. Ek olarak, takma işleminden önce cihazınızı çalıştırmayın. Eğer çalıştırdıysanız 15 dakika bekletmelisiniz. Yazıcı sıcakken işlem yapmak sakıncalı olmaktadır. Özellikle lazer yazıcılarda bulunan drum adı verilen parça, toner ile ilgili bir bölüm olduğundan dolayı bu işlemden direkt etkilenmektedir. Bu gibi durumlarda ek olarak drum ünitesi de satın almanız gerekebilir. Tabii bu durumda da toner işlemi sizin için normalden daha fazla bir miktara denk gelebilir. Ürünler garantili olmakla beraber, iade etme hakkınız da bulunuyor. Eğer bozuk olduğuna dair şüpheleriniz varsa ya da sizin yazıcınızda beklenen sonucu vermediyse değiştirme hakkını kullanabiliyorsunuz. Sayfa kapasitesi, boyutu, baskı sıklığı gibi etkenleri göz önünde bulundurarak cihazınızın performansı için en iyi kartuş/ toner ikilisini seçebilirsiniz.

Lütfen bekleyiniz…

Ürününüz Sepete Eklenmiştir.


Alışverişe Devam Et
Sepete git