Epson Kartuş

9 Ürün

9 Ürün

Epson Kartuş

Epson markalı mürekkep püskürtme yolu ile baskı yapan yazıcıların kullandığı mürekkep ünitelerine kartuş denilmektedir. Her hangi bir dış etken veya farklı elektronik sebeplerden arızalanabilen bu kartuşların, değiştirilmek sureti ile yazıcının aktif hale getirilebilmesi mümkün olmaktadır. Kartuş arızalarının belirli sebepleri olabilmektedir. Bunların başında hatalı dolum işlemleri gelmektedir. Kullanıcıların hatalı dolum işlemi sonucu kartuşu kullanılamaz hale getirmesi mümkün olmaktadır. Yeni Epson kartuşu ile eskisi değiştirildiğinde, yazıcının yeniden aktif hale getirilmesi mümkün olmaktadır. Epson kartuşları siyah ve renkli kartuşlar olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Modellerin büyük bir bölümünde renkli kartuşların tek ünitede olmadığı, 3 adet farklı renklerde mürekkep veren kartuş kullanıldığı görülmektedir

Epson markalı mürekkep püskürtmeli yazıcılarda dışarıdan yapılan hatalı müdahalelerle kartuşların bozulabilmesi mümkün olmaktadır. Bunun yanında dolum işlemi yapılamayan Epson kartuşlarının bitmesi durumunda yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Bu durumlarda yeni kartuş siparişi verileceği zaman, yazıcı modeline uygun olan numaralı mürekkep kartuşunun sipariş edilmesi gerekecektir. Aksi durumda kartuşun yazıcı ile uyum sağlamayıp, yazıcının çalışmayacağı bildirilmektedir. Doğru model numarası ile alınacak orijinal veya muadil Epson mürekkep kartuşu, yazıcıda uygun yere takılarak yazıcının yeniden kullanıma hazır hale gelmesi mümkün olmaktadır. Bu markalı yazıcılarda kullanılan kartuş sistemi; siyah mürekkep ünitesi ve kırmışı, mavi, sarı renkli mürekkep veren ayrı ayrı kartuş ünitelerinden oluşmaktadır. Yazıcıda kullanılan kartuşlardan hangisi veya hangileri arızalandı ise o kartuşun değiştirilmesi sorunu çözecektir. Epson marka yazıcılarda birçok farklı model bulunduğu için, bu yazıcılara ait kartuş alınması durumunda, model bilgisi veya kartuşun üzerinde yazan numaraya göre yenisinin alınması gerekmektedir. Bu şekilde verilecek orijinal ya da muadil Epson mürekkep kartuşu sayesinde yazıcıyı kullanıma hazırlamak olanağı mevcuttur. Kartuşların uzun süreli bekleme durumlarında içerisindeki mürekkebin kuruması sebebi ile kartuşun kullanılamaz hale gelebileceği görülmektedir. Bu durumda da yapılması gereken işlem kartuşun değiştirilmesidir. Mürekkep kartuşları onarımı kolay kolay yapılamayan yazıcı sarf malzemelerinden biridir. Onarımı yapılamayan veya dolumu yapılamayan kartuşlar için yapılması gereken en uygun işlem; doğru model ile değiştirilmesidir. Bu markalı yazıcı kartuşlarının muadilleri arasından kaliteli olanları sayesinde ekonomik bir şekilde yazıcının kullanıma hazırlanması mümkün olabilmektedir. Yazıcı kartuşu değişimi yapılacağı zaman, yazıcının kullanma talimatları dikkatle okunarak işlemin gerçekleştirilmesi hem kartuş hem de yazıcı sağlığı bakımından büyük önem arz etmektedir.

Evlerde veya iş yerlerinde tercih edilen yazıcı markalarından biri olan Epson; lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılarda sektörde sıklıkla tercih edilen yazıcı markalarından biridir. Tek fonksiyonlu veya çok fonksiyonlu (yazıcı, tarayıcı, fotokopi fax vb.) özelliği bulunan yazıcı modelleri bulunmaktadır. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların temel ünitelerinden biri olan mürekkep kartuşlarının zamanla sorun çıkarabileceği, bitebileceği veya bozulacağı unutulmamalıdır. Bu gibi durumlarda doğru model kartuş siparişi ile yazıcı çalışır konuma getirilmelidir.

Lütfen bekleyiniz…

Ürününüz Sepete Eklenmiştir.


Alışverişe Devam Et
Sepete git