CD, DVD ve Mektup Zarfları

3 Ürün

3 Ürün

CD/DVD ve Mektup Zarfları

Mektup zarfları günümüzde mektupla iletişimin azalması sebebi ile eski popülerliğini yitirse de, gerek farklı amaçlarla kullanılması, gerekse mektup amacıyla kullanımının sürdürülmesi sebebi ile tüketimi devam etmektedir. Mektup zarfları kullanılan kâğıt kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca zarflarda kullanılan yapışkan özelliği de mektup zarfının kalitesini belirleyen unsurlardan biridir.Mektup zarflarının kullanım alanları zaman içinde farklılık göstermiştir. Çeşitli yazışmaların taşındığı zarflar, farklı amaçlarla da kullanılmaya başlanmıştır. Bu zarflarda zamanla meydana gelen gelişmeler sayesinde kalite ve dayanıklılık da artmıştır. Yapışkan sistemlerinde yapılan değişikliklerle pek çok zarfta artık yapışkan kısmın ıslatılmasına gerek kalmamaktadır. Bu şekilde yapışkan kısımda bulunabilecek zararlı kimyasal maddelerle temasın minimuma indirildiği görülmektedir. Mektup zarflarında renk genel olarak beyaz tercih edilmektedir. Mektup zarflarının standartlaşmış boyutları; 11.4 cm x 16.2 cm olmaktadır. Günümüzde mektup zarfları mektupların saklanması amacı dışında birçok amaçla da kullanılabilmektedir. Ofis ve iş yerleri kadar evlerde ve okullarda da sık sık kullanılan mektup zarfları, düşük maliyetleri ile oldukça işe yarayan kırtasiye malzemelerinden biridir.

CD ve DVD’ler ile bunların zarfları da hem ofislerde hem de bireysel kullanıcılar tarafından son derece yoğun olarak kullanılmaktadır. Verilerin elektronik ortamda saklanmasına yarayan cd ve DVD’ler kapasitesine göre farklılık göstermektedir. Bu tüketim malzemelerinin sağlıklı bir ortamda saklanabilmesi ve bir yerden bir yere hasar görmeden taşınabilmesi için CD/DVD zarfları kullanılmalıdır. CD ve DVD zarflarının ebatları 12.5 cm x 12.5 cm büyüklüklerinde olmaktadır. CD ve DVD zarfları aynı zamanda pencereli de olabildiğinden, zarfı açmadan CD veya DVD içeriği ile ilgili üzerine yazılan not sayesinde bilgi sahibi olunabilmektedir. Önemli verilerin ve hatıraların saklanmasında kullanılan CD ve DVD’ler doğru koşullarda saklanmadığı durumlarda bozulması muhtemel olmaktadır. Kolay bir şekilde çizilebilen veya el ile temas halinde üzerinde parmak izi ve kalacak olan yağ tabakasının CD ve DVD’leri bozduğu bilinmektedir. Bu koşullardan korunabilmek adına yazılabilir medyaları doğru şekilde saklamak ve taşımak gerekmektedir. Bu korumanın da en pratik ve ekonomik yolu CD ve DVD zarfları ile saklamaktır. CD ve DVD zarflarının hem arkaları hem de önleri kapalı olabildiği gibi, bir yüzlerinin şeffaf olan modelleri de bulunmaktadır. Bir yüzü şeffaf CD ve DVD zarfları sayesinde özellikle arşivleme esnasında zarfın içindeki veride ne olduğu, zarf açılmadan görülme kolaylığı sağlamaktadır.

CD ve DVD zarfları ile mektup zarfları hem evlerde hem de iş yerlerinde sıklıkla kullanılan kırtasiye gereçlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünlerin ebatları genellikle tek tip ve standart olarak üretilmektedir. Mektup zarfları büyük ağırlıkta beyaz renkte üretilirken, CD ve DVD zarflarında da en çok tercih edilen rengin beyaz olduğu görülmektedir. Yazılabilir medya zarflarının bir yüzlerinin açık (şeffaf) olması sebebi ile bu bakından son derece kullanışlı oldukları görülmektedir.

Lütfen bekleyiniz…

Ürününüz Sepete Eklenmiştir.


Alışverişe Devam Et
Sepete git