Canon Kartuş

14 Ürün

14 Ürün

Canon Kartuş

Ev ve iş yerlerinin tercih ettiği yazıcı markalarından biri olan Canon’ların mürekkep püskürtme özelliğine sahip ürünlerinde kullanılan mürekkep ünitelerine kartuş denilmektedir. Canon marka yazıcılarda kartuşun her hangi bir nedenle arızalanması, kullanılamaz hale gelmesi durumunda yeni mürekkep kartuşuyla değiştirilmesi gerekmektedir. Canon kartuşlar orijinal olabildiği gibi, muadil kartuşlar da bulunmaktadır. Lazer yazıcılarda farklı bir sistemle çalışan mürekkep püskürtmeli yazıcıların kartuşları daha kısa sürede boşaldığından, bunların doldurulması veya yenilenmesi gerekebilmektedir. Doğru model numarası ile alınacak kartuş yazıcıya tam uyum sağlayacağından, cihazı eski performansında kullanmak mümkün olabilmektedir.

Canon markalı mürekkep püskürtmeli yazıcılar renkli veya sadece siyah baskı yapabilen özelliklerde olabilmektedir. Çok fonksiyonlu ya da tek fonksiyonlu fark etmeksizin bütün Canon mürekkep püskürtmeli yazıcılarda kartuş bulunmaktadır. Bitmeyen kartuş diye tabir edilen tank dolum üniteli yazıcılarda da yazıcının içerisinde kartuşlar yer almaktadır. Yazıcıya gönderilen belge veya resmin kâğıda mürekkep püskürterek yazılmasını sağlayan kartuşlarda zamanla çeşitli sebeplerden dolayı deformasyonlar olabilmektedir. Ayrıca hatalı dolum işlemi veya farklı elektronik sebeplerden dolayı kartuşlar kullanılamaz hale gelebilmektedir. Bunun yanında doldurulamayan özellikte kartuşların da olabildiği bilinmektedir. Bu gibi durumlarda muadil veya orijinal kartuş alınarak yazıcıya takışması ile birlikte, Canon mürekkep püskürtmeli yazıcının yeniden kullanılması mümkün olmaktadır. Sektör lideri birkaç yazıcı markasından biri olan Canon’un birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bu sebeple kartuş siparişi verileceğinde, yazıcı için uyumlu kartuş numarasına dikkat etmek gereklidir. Renkli kartuşların ayrı ayrı ünitelerde olabileceği gibi, tek ünitede 3 farklı rengin bulunabileceğine de dikkat etmek gerekir. Kartuş modelinde XL ibaresi bulunanlar daha geniş mürekkep haznesine sahip kartuşlardır. Mürekkep kartuşlarının garanti süresi yazıcılarda farklılık göstermektedir. Dolum yapıldığı andan itibaren kartuşlar garanti dışı kalmaktadır. Bu sebeple kullanıcı hatası kapsamına girmekte olan kartuşun yetkili servis tarafından değiştirilemeyeceği ya da tamir edilmeyeceği belirtilmektedir. Bu gibi durumlarda uygun kartuş alınarak yazıcıya takılması sureti ile kullanıma devam edilebilmektedir. Kartuş arızaları yazıcının üzerinde bulunan kartuş ışığının yanması suretiyle anlaşılabilmektedir. Ayrıca kartuş arıza ışığının yanmamasına rağmen, boş çıktı veya hatalı baskı gibi durumlarda kartuşun arızalanmış olabileceği görülmektedir. Bu gibi durumlarda kartuşun değiştirilmesi gerekmektedir. Yazıcıya uygun model numarasında verilecek orijinal ya da muadil kartuş ile yarım kalan yazdırma işlemleri devam etmektedir.

Canon kartuşlarda yazı veya resmin mürekkep sayesinde kâğıda bastırılmasını sağlayan kartuşların çeşitli sebeplerde arızalanabildikleri görülmektedir. Bu durumda renkli veya siyah kartuşlardan hangisi arızalandıysa onun değiştirilmesi yazıcıyı çalışır hale getirecektir. Her Canon yazıcı kartuşunun üzerindeki etikette bir model numarası bulunmaktadır. Siparişler bu numara ile verilebileceği gibi, yazıcı model numarasına göre de uyumlu kartuş bulunabilmektedir. Atıl hale gelen Canon yazıcılar kartuş değiştirme işlemi ile yeniden kullanılabilmektedir. Bu markaya ait birçok farklı kartuş modeli bulunmaktadır.

Lütfen bekleyiniz…

Ürününüz Sepete Eklenmiştir.


Alışverişe Devam Et
Sepete git