Brother Toner

2 Ürün

2 Ürün

Brother Toner

Brother, bir Japon markası olmakla beraber, yazıcı, tarayıcı, baskı, fotokopi gibi ürün alanlarında cihaz ve destek ürün üreten bir teknoloji firmasıdır. Dünya üzerinde yazıcı/ toner konularında akla gelen ilk markalardan biridir ve yüzlerce ülkede satışı bulunmaktadır. Mürekkep kartuşu ve toz tonerlerini piyasada kolaylıkla bulabilirsiniz. Güvenli olması adına yetkili satış noktalarından alınması önemlidir. Brother markası, Türkiye’de de resmi olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle belirtilen yetkili noktalardan almanız önemli. Yazıcınızın modeline uygun olarak alım yapmanız önemli. Bunun için yazıcınızın kartuş kısmında yer alan bilgilendirme alanından hangisinin sizin için uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

Tonerler yapı olarak birbirinden farklı olsa da, çoğu yalnızca karbondan oluşmuyor. Ek olarak içerisinde polimer, balmumu ya da reçine gibi maddeler de var. Bu şekilde hem daha parlak, canlı hem de daha kaliteli sonuçlar elde edilebiliyor. Yüksek kaliteli baskılar elde edebilmeniz için Brother yazıcınızla birebir uyumlu bir toner tercih etmelisiniz. Tonerleri, yetkili satış noktalarından almanız, daha güvenilir ve kaliteli sonuçlar almanızı sağlar. Yanı sıra toner, yazıcı modelinin ne alt ne de üst seviyesinde olmalıdır. Aksi durumda kalitesiz baskı alma ya da makinenin yavaşlaması, zorlanması gibi durumlarla karşılaşılabilir. Satın alırken, Brother tonerleri arasında karşılaştırma yaparak da en doğru seçime karar verebilirsiniz.

Tonerlerin, toz versiyonları, genellikle lazer tipli yazıcılarda kullanılmaktadır. Lazer yazıcı kartuşlarında drum ismi verilen bir parça bulunmaktadır. Lazer yazıcılarda, toz tonerin çekimi de bu parça aracılığıyla gerçekleşir. Baskının tamamlanmasına giden yolda önemli bir yeri vardır, ilk olarak görüntü bu parça üzerine aktarılmaktadır. Parçaya ya da doğrudan cihaza zarar verilmemesi adına, cihazla birebir uyumlu ve orijinal ürünler kullanılmalıdır. Aynı durum likit tonerler için de geçerlidir. Mürekkep kartuşlar da özellikle püskürtmeli yazıcılarda kullanılmaktadır. Bu cihazlar için de dolum toner ya da muadil tonerler de bulunuyor. Fakat daha kaliteli sonuçlar için orijinal Brother tonerleri kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Cihazınızın modelini yazarak sizin için en doğru toner modelini görüntüleyebilirsiniz. Her modele özel muadil tonerler de bulunuyor. Ya da toz ve mürekkep tonerler için dolum imkanı da söz konusu. Orijinal toner kullanımı, cihazınızın ömrünün olağandan fazla olmasını sağlar. Fiyatları muadil tonerlere göre biraz daha fazla olsa da, daha uzun süre kullanıma müsaittir. Site üzerinden model karşılaştırmaları yaparak hem muadil hem de Brother marka ürünlere bakabilirsiniz. Yanı sıra, sizin için uygun olan ek yazıcı ürünlerini de görebilirsiniz. Ürünleri satın alırken garanti süreleri modele göre değişebiliyor. Fakat ortalama olarak 2 yıl garantileri ve iade hakları var. Yani, bozuk çıkması durumunda ya da herhangi bir problem olması durumunda marka sizinle ilgilenecektir. Gerekli durumlar ürün iadesi de alınmaktadır.

Lütfen bekleyiniz…

Ürününüz Sepete Eklenmiştir.


Alışverişe Devam Et
Sepete git