Brother Kartuş

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Brother Kartuş

Mürekkep püskürtmeli yazıcıların mürekkep ünitelerine kartuş adı verilmektedir. Brother markalı mürekkep püskürtmeli yazıcıların kartuş numaralarına göre sipariş edilmesi gerekmektedir. Her Brother kartuşu her yazıcıya uymayacağı için, doğru modele göre uygun numaralı kartuşun sipariş edilmesi gerekmektedir. Arızalı kartuşun onarılmasının mümkün olmadığı durumlarda veya mürekkebi biten kartuşun doldurulmasının mümkün olmadığı durumlarda doğru numara ile verilecek Brother kartuşu sayesinde yazıcı yeniden çalışabilir hale gelecektir. Renkli veya siyah renklerde bulunabilen Brother kartuşları, aynı zamanda muadil ve orijinal seçenekleri de sunmaktadır. Kartuş model adında XL bulunan ürünler daha fazla mürekkep alabilen kartuşlardır. Kullanım alanı lazer veya nokta vuruşlu yazıcılara göre daha geniş olan mürekkep püskürtmeli yazıcıların, maliyet düşüklüğü ve daha ufak ebatlara sahip olması nedeni ile az yer kaplamasından dolayı tercih edildiği görülmektedir.

Brother yazıcı kartuşlarının arızaları çeşitli nedenlerden olabilmektedir. Güç altında mürekkebin sökülüp takılması, elektronik problemler, kullanım ömrünün dolması, hatalı dolum işlemi, haddinden fazla dolum, yanlış mürekkep dolumu, uzun süreli kullanılmaması sebebi ile açılmayacak şekilde mürekkep kuruması, dolum esnasında kartuşun iş aksamının deforme olması sebepleri ile kartuşlar bozulabilmektedir. Bu gibi durumlarda tüketiciler uygun model numarasına göre yeni kartuş alarak yazıcılarını kullanmaya devam edebilmektedirler. Ofis yazıcıları ve ev tipi yazıcılarda sektörde lider markalardan biri olan Brother, hemen hemen her modeli için farklı yazıcı tipleri kullanmaktadır. Bu sebeple sipariş verecek müşteriler alacakları kartuşun yazıcıları ile uyumlu olduğundan emin olmaları gerekmektedir. Ayrıca ihtiyaç bulunan kartuşun hangi renkte olduğuna da dikkat edilmesi gerekmektedir. Brother yazıcı kartuşları; siyah, kırmızı, sarı, mavi renklerden oluşmaktadır. Diğer markalarda olduğu gibi Brother yazıcılarda tek kartuş üzerinde üç rengin bulunduğu kartuşlar kullanılmamaktadır. Bu da arızalanacak kartuşun sayısına göre maliyeti etkilemektedir. Profesyonel kullanıcılar, ofis ve büyük ölçekli iş yerleri yanı sıra, evlerde de kullanım alanı bulan Brother markalı mürekkep püskürtmeli yazıcılar, kullanıcıların ihtiyacı doğrultusunda özellikler barındıran yazıcı modelleri üretmektedir. Tek fonksiyonlu veya çok fonksiyonlu yazıcılar yanı sıra, siyah ve renkli çıktılar verebilen iki farklı seçenekte Brother lazer yazıcıları bulunmaktadır. Mürekkep püskürtmeli modellerin ise tamamının renkli yazıcı özelliğinde olduğu görülmektedir. Dayanıklılığı ile tanınan bu marka yazıcılar, kartuşlarında meydana gelebilecek arızalarda yenisi ile değiştirilerek kullanılmaya devam edilebilmektedir.

Brother kartuşları siparişi esnasında kartuşun kullanılacağı yazıcı modeline uygun ürünün sipariş edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde yazıcının tekrar çalışabilir konuma getirilmesi mümkün olmaktadır. Aksi halde kartuş yazıcıya uyum sağlamayacağından, kartuş emniyet bantları ve koruma ambalajı açılmış olacağından maddi kayıp meydana gelecektir. Kartuşların her hangi bir sebepten kullanılamaz hale gelmesi sonucu orijinal veya muadil Brother kartuşu alınarak yazıcıya takılması sonucu kaliteli çıktı alınmaya devam edilebilmektedir. Bu işlem sayesinde yazıcının atıl durumdan kurtulması mümkün olmaktadır.

Lütfen bekleyiniz…

Ürününüz Sepete Eklenmiştir.


Alışverişe Devam Et
Sepete git